شهید سید احمد صادقی

شهید سید احمد صادقی

 

شهید سید احمد صادقی در 15 فروردین سال 1345 در یک خانواده مذهبی در جنوب شهر تهران متولد شد. او 12 ساله بود که انقلاب به پیروزی رسید و وی همواره یکی از شرکت کنندگان در تظاهرات بود. او نوجوانی انقلابی بود که در تمام فعالیت های سیاسی-مذهبی آن زمان از جمله تسخیر لانه جاسوسی، گشت های شبانه و راهپیمایی ها شرکت مینمود.

در سال 1360 به پادگان امام حسن (ع) رفت و دوره آموزشی دید و پس از 5 ماه به جبهه های حق علیه باطل اعزام گردید و در آنجا کمک آرپیجی زن بود که آرپیجی به پشتش اصابت کرد و به بیمارستان علی شریعتی واقه در مشهد اورده شد و پس از 15 روز که بستری بود، به اصرار اطرافیان به خانواده خود خبر داد. او از ذکر خبر جراحت خود امتناع نمود و علت عدم حضور در جبهه را خستگی خود اعلام کرد اما پدر او اطلاع یافت و به همراه مادرش به مشهد رفتند.

وی پس از بهبودی نسبی به تهران بازگشت و پس از سپری کردن مدت 10 روز در تهران، علی رغم اصرارهای خانواده و فرمانده اش مجددا به جبهه عازم شد و در نهایت در عملیات مسلم ابن عقیل در سومار جام شهادت را سرکشید.

فرازی از وصیتنامه شهید سید احمد صادقی:

تنها خواهش و نصیحتم به پدر و مادر و دوستانم این است که از ولایت فقیه پیروی کنید و با جان و دل کوشش نمایند که ولایت فقیه که ادامه دهنده راه انبیاء و اولیاء است پایدار و پاینده بماند و دیگر اینکه خواهشمندم از امام با تمام جان محافظت نمایی و نگذارید چشم زخمی به او برسد زیرا او بود که تمام این نیروها را منسجم کرد و اسلام را جانی تازه بخشید و خواهش می نمایم از شما که امر به معروف و نهی از منکر کنید و مواظبت از انقلاب نمایید و نگذارید این انقلاب از بین برود. اگر شما وحدت خود را حفظ کنید و به فرمان ولایت فقیه باشید هیچ یک از دسیسه های دشمن نمیتواند این انقلاب را شکست دهد...