شهید محمدرضا حسینی فرد

شهید محمدرضا حسینی فرد

 

شهید محمدرضا حسینی فرد دومین فرزند خانواده است که در تاریخ 1346/12/29 قدم به عرصه هستی گذاشت.

از ویژگی های برجسته شخصیتی او احترام فوق العاده گذاشت به پدر و مادر، دستگیری از افراد نیازمند، کمک به همسایه ها، ساده زیستی و اخلاق خوب او بود.

این شهید عزیز همواره دوستان و خانواده را به ترک محرمات و انجام واجبات الهی و پیروی از حضرت امام (ره) سفارش می نمود. شهید محمدرضا در مقطع دوم راهنمایی مشغول تحصیل بود که به ندای برحق بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران لبیک گفت و به خاطر دفاع از ارزش ها و آرمان های مقدس رهبر و مقتدای خود در سال 1361 با رها کردن تحصیل رهسپار مدرسه ایثار و شهادت شد و پس از بیست ماه حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل و در زمانی که ماموریت سه ماهه اش به پایان رسیده بود، با درخواست فرمانده خود در جبهه ماند و به حضور در عملیات غرورآفرین والفجر 4 در منطقه عملیاتی پنجوین و درحالی که تنها 17 بهار از عمر خود را سپری کرده بود، خلعت زیبای شهادت را به تن کرد و با چهره ای گلگون به دیدار معبود خود شتافت.

ابتدا خانواده از شهادت فرزند عزیزشان بی اطلاع بودند و تا مدت ها هیچ اثر یا نشانی از او برایشان نیاورده شد و جزو آمار مفقودالاثرها بشمار می آوردند تا اینکه پس از گذشت 11 سال یعنی در سال 1372 آثار و نشانه هایی از پیکر ایشان برای خانواده آوردند.

در تاریخ 21 دی ماه 1372 طی مراسمی باشکوه آثار باقی مانده از پیکرش در بهشت زهرا، قطعه 44، ردیف 118، شماره 25 به خاک سپرده شد.