شهید سید حسن روحانی

شهید سید حسن روحانی

 

شهید سید حسن روحانی در سال 1344 در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود.

وی از همان کودکی فردی مهربان و بامحبت بود و در سنین نوجوانی ارادت و علاقه خاصی نسبت به ساحت مقدس اهل بیت و ائمه اطهار داشت.

او در انجام امور محوله از جمله کسب درس و علوم روز بسیار باهوش و زرنگ بود و در جوانی قامتی رشید و سیمایی نورانی و دلنشین داشت.

با آغاز جنگ تحمیلی و تهاجم دشمن به میهن اسلامی شور و غوغایی وجود این شهید را فرا گرفت و جزء اولین نفراتی بود که به ندای رهبر خود لبیک گفت و به عضویت بسیج فدائیان اسلام درآمد و در اولین فرصت خود را به جبهه های نبرد جنوب برای دفاع از خرمشهر رساند.

شهید سید حسن روحانی در 19 دی ماه 1359 در حالی که تنها 15 بهار از عمر با برکتش می گذشت در منطقه عملیاتی ارتفاعات ذوالفقاریه واقع در غرب شهر اندیمشک ندای حق را لبیک گفت و خلعت زیبای شهادت را به تن نمود.

خانواده این شهید ابتدا از طریق روزنامه کیهان که در اوایل جنگ نام و محل اعزام شهدا را می نوشت از شهادت فرزندشان با خبر شدند و پیکر مطهر این شهید به همراه 37 شهید دیگر به تهران آورده شد.

جسم پاک شهید سید حسن روحانی در بهشت زهرا، قطعه 24، ردیف 57، شماره 42 به خاک سپرده شد.
وصیت نامه شهید

اینجانب سید حسن روحانی وصیت می نمایم و خواهشمندم که برای من از کلیه دوستان، اقوام، آشنایان و همسایگان رضایت بگیرید و حلالیت بطلبید و همچنین کل دارایی اینجانب که در حدود 4000 تومان می باشد را به جنگ زدگان بدهید.

در پایان پیروزی رزمندگان اسلام و سلامتی و طول عمر برای امام عزیز را از درگاه خداوند خواستارم.