شهید سیدحسین صادقی

شهید سیدحسین صادقی

 

سید حسین صادقی در سال 1348 در خانواده ای دوستدار اهل بیت دیده به جهان گشود. او از همان نوجوانی ارادت خاصی نسبت به اهل بیت و بخصوص امام حسین (ع) نشان می داد.

وی همزمان با تحصیل در مدرسه برای تامین کمک هزینه تحصیل خود، به کار نیز اشتغال داشت. سید حسین از همان کودکی همراه پدرش به مسجد می رفت و در مجالس عزاداری شرکت می کرد. در اوج فعالیت های ملت مسلمان ایران در جهت مبارزه با رژیم پهلوی در تظاهرات شرکت می نمود.

سید حسین با پیروزی انقلاب و ورود به مدرسه راهنمایی و سپس دبیرستان، به فعالیت های مذهبی خود در انجمن اسلامی در سنگر مدرسه ادامه داد.

از خصوصیات اخلاقی ایشان میتوان به شجاعت، تواضع و فروتنی، ساده زیستی و میانه روی در امور زندگی اشاره کرد.

سید حسین درهنگام تحصیل ارتباط خود را با جبهه های نبرد قطع نکرد و به دفعات مکرر در جبهه حضور یافت؛ ازجمله در عملیات های کربلای یک، کربلای پنج، والفجر ده، بیت المقدس هفت و مرصاد شرکت کرد.

وی در سال 1366 موفق به اخذ مدرک دیپلم شد و در کنکور سراسری نیز شرکت نمود که با رتبه ای بالا قبول شد. ولی از آنجایی که شرکت در جبهه های نبرد را در اولویت می دید دوباره به جبهه بازگشت و در عملیات مرصاد در منطقه اسلام آباد غرب بعنوان بسیجی امدادگر شرکت نمود و در همان عملیات در تاریخ ششم مرداد 1367 به فیض شهادت نایل شد.

پیکر مطهرش همان سال در بهشت زهرا، قطعه 40، ردیف 48، شماره 4 به خاک سپرده شد.

فرازی از وصیت نامه شهید:

خدایا تو را بسیار سپاس می گویم که توفیق یافتم در راه مبارزه حق علیه باطل شرکت کنم، هرآنچه را که دارم در طبق اخلاص نهاده و تقدیم ایزد منان کنم و آنچه را که حسین (ع) و یارانش و تمامی ائمه اطهار پروانه وار به دور آن می گشتند (شهادت) من هم به لطف خداوند مهربان آن را بازیابم ...